Euro może oprzeć się umocnieniu kursu dolara, Fed raczej nie zaskoczy prognoza UniCredit

Amerykańska waluta ma obecnie znów nie najgorszą passę. Na jej korzyść przemawiają ostatnio zarówno dobre dane o zamówieniach, jak i wysoki optymizm w branży usługowej. cargill opinie Dane z USA Opublikowano wczoraj lepsze od oczekiwań dane na temat… Stawka WIBOR stoi już w miejscu prawie miesiąc. Rynek szacuje, że stopy procentowe zatrzymają…

dolar kurs prognozy

Dolar amerykański – oficjalna waluta Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru, Salwadoru, Timoru Wschodniego, Zimbabwe oraz Bonaire, Saby i Sint Eustatius. Jeden dolar amerykański dzieli się na sto centów amerykańskich. W przypadku CPI to najwyższy odczyt od 1981 roku. Pojawiły się spekulacje, że Fed może nawet rozważyć podwyższenie stopy o 100 pb do 2,75%, co miałoby być odzwierciedleniem decyzji Banku Kanady z 13 lipca, czy jastrzębiego zaskoczenia ze strony EBC. Jednak dolar jako waluta oficjalna funkcjonuje nie tylko na terenie USA. Korzystają z niego mieszkańcy wysp Portoryko i Mikronezji, w tym również Wysp Marshalla i położonych w Oceanii Marianów Północnych.

Nawet 4,95 zł za euro? Czy nasza waluta zaliczy kolejne dno? Polityka NBP do tego zachęca

Narodowy Bank Polski podniósł siedmiodniową stopę referencyjną od początku cyklu zacieśniania stóp procentowych o 0,50 pkt do 6,50 proc. Wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec aprecjacji stóp. Według analiz Banku Millenium prognozy dotyczące kursu złotego uległy pogorszeniu w stosunku do oczekiwań z poprzedniego miesiąca. W rezultacie, instytucja podnosi swoją prognozę kursu EUR/PLN na koniec 2022 roku do 4,60, gdyż widzi ograniczoną przestrzeń do umocnienia polskiej waluty. W jej ocenie, należy się liczyć ponadto z wysoką zmiennością notowań i zapomnieć o tym, że kurs euro wróci do dawnego „poziomu równowagi” w okolicach 4,30 zł. Widmo kryzysu energetycznego znów starszy i będzie w najbliższym czasie powracać.

Treści zawarte w każdym z materiałów nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii Redakcji. Autorzy/Agencje biorą pełną odpowiedzialność cywilno-prawną za treści i materiały wykorzystane w artykułach. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności w przypadku skierowania do niego przez inne podmioty roszczeń związanych z opublikowaniem zdjęć lub osobistego wizerunku. Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą wyłącznie Autorzy informacji prasowych/Agencje, którzy opublikowali sporne zdjęcie, film lub wizerunek. Witryna w udostępnionej formie nie zawiera żadnych oświadczeń ani gwarancji dotyczących zawartej w niej treści.

dolar kurs prognozy

Stopa bezrobocia zdołała zejść do 3,5% z poziomu 3,6%, a tempo wzrostu płac pozostało na bardzo wysokim poziomie 5,2%. Dawno nie było tak spokojnego początku tygodnia w notowaniach walut. Przedział zmian kursu euro w poniedziałek i wtorek nie przekroczył dwóch groszy, a notowania euro przyklejone są do 4,70 zł. W efekcie USD/PLN nie może oderwać się od 4,60.

Rada Polityki Pieniężnej będzie też niemal na pewno kontynuować cykl podwyżek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne podniesienie stóp nastąpi jeszcze w listopadzie br. Ta podwyżka jest już wyceniona na rynku instrumentów pochodnych. – W rezultacie złoty analiza techniczna forex powinien być mocniejszy – dodaje Trzciołek. Jeśli chodzi o cenę rubla, 21 kwietnia rano obserwujemy spadek jego ceny, po tym, jak we wtorek 19 kwietnia osiągnęła ona wartość najwyższą od początku wojny. Wczoraj jego cena spadła do 0,053, a dziś – do 0,052 zł.

Najsilniejszy od 2020 roku 29-sesyjny wzrost S&P 500

Rynek spodziewa się podwyżki stopy procentowej przez Fed o 75 pb. Posiedzenie FOMC odbędzie się po tym, gdy inflacja CPI w USA przyspieszyła w czerwcu do zaskakującego poziomu 9,1% w ujęciu rocznym, podczas gdy wskaźnik bazowy wyniósł również całkiem spore 5,9% rdr. Letnie tygodnie przynoszą mocne ocieplenie nastrojów na rynkach akcji, w szczególności na Wall Street. Indeks S&P 500 od czerwcowego dołka wspiął się – do momentu pisania tego komentarza – już o pokaźne 14 proc. Czy to już oznaka definitywnego końca bessy, a może jedynie mocne, ale przejściowe odreagowanie przed powrotem przeceny?

Na świecie żywność wyraźnie tanieje: będzie spadek inflacji?

Wyznaczy on postrzeganie kondycji tej kluczowej w oczach Fed sfery gospodarki i… Analiza techniczna wykresu USDX jest szczególnie pomocna w sytuacji, gdy obraz techniczny na konkretnych parach walutowych z USD jest trudny do jednoznacznej interpretacji. Polecam zwracać uwagę zwłaszcza na kluczowe poziomy wsparcia i oporu na wykresie indeksu dolarowego. Dolar amerykański, czyli United States Dollar , bardzo często nazywany jest nieoficjalną walutą ogólnoświatową, ponieważ pozostaje najczęściej używanym i wymienianym w kantorach środkiem płatności na całym globie.

Jak na razie Szwajcarski Bank Narodowy, podobnie jak EBC, zdecydował się na jedną podwyżkę stóp procentowych o 50 pb. Ich zdaniem silna presja na deprecjację złotego skłoni bank centralny do bardziej zdecydowanych działań. RPP może zdecydować się na szybsze, bardziej skoncentrowane podwyżki stóp, ale bez zwiększania skali łącznego zaostrzenia polityki pieniężnej względem wcześniejszych oczekiwań. Rosyjska agresja oznacza szok o charakterze stagflacyjnym, prowadzący do wyższej inflacji i niższego wzrostu gospodarczego. Wraz z presją na deprecjację złotego oznacza to poważny dylemat dla RPP.

Lepsze dane z Europy wspierają euro. Inflacja w Polsce się ustabilizje?

Do waluty amerykańskiej, a korona — o 9,4 proc. Te trzy waluty są postrzegane jako szczególnie wrażliwe na wahania popytu z obszaru strefy euro, który kupuje około 60 proc. Eksportu każdego z tych krajów — zauważa Bloomberg. Kluczowym czynnikiem ryzyka dla perspektyw złotego, przynajmniej w krótkim terminie, wydaje się kwestia bezpieczeństwa energetycznego w Europie. Istotne znaczenie będą miały również dalsze kroki Narodowego Banku Polskiego i rządu oraz rozwój wydarzeń na rynkach, szczególnie surowcowych. Niepewność w zakresie szeregu kwestii istotnych dla kształtowania się kursu złotego w przyszłości jest podwyższona.

Ropa tańsza niż przed wojną. Cena surowca spadła poniżej 90 dol. za baryłkę

Są argumenty za tym, że bank może dokonać podwyżki stóp aż o 50 pb., a… Już dzisiaj posiedzenie EBC, na którym pierwszy raz od ponad 6 lat ma dojść do zmiany stóp procentowych. Określenie wzrostu o 0,25%, bo takiego oczekują analitycy, jako „przełomowy” wydaje się dziwne, ale wszystko wygląda…

Cywilizowany świat analizuje na razie kocopały Jaszczomba na molo oraz jego brednie na łamach reżimowej prasy o spisku Niemiec na jego pulchną osobę. Gdy inwestorzy ustalą, że to nie są fake richard mille ferrari newsy, reportaże z cyrku ani tym bardziej kolejne skecze Neo-Nówki, dolar, euro i frank mogą być nawet po 7 cebulionów. Tylko złożenie dymisji przez Jaszczomba może jeszcze coś uratować.

Wycena USD/PLN wynosi 4,5340. Dziś dane dot. inflacji w Polsce

Amerykański rynek pokazuje ostatnio sporo danych sugerujących, że wcale tak źle nie będzie. Mamy techniczną recesję, ale coraz więcej mówi się o miękkim lądowaniu. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej. Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów.

Follow me!

コメントを残す

メールアドレスが公開されることはありません。 * が付いている欄は必須項目です